Home / Evenimente / „Ploieşti, oraşul meu, oraş european”

„Ploieşti, oraşul meu, oraş european”

Casa de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploieşti a organizat, în perioada aprilie –mai 2018, cea de a XII-a ediţie a Concursului de artă plastică „Ploieşti, oraşul meu, oraş european”. Concursul a fost organizat pe două secţiuni: Colegiul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti (gimnaziu şi liceu) şi Alte şcoli (gimnaziu şi liceu). Premiile au constat în diplome şi materiale de pictură. Premierea a avut loc joi, 31.05.2018, la ora 13.00, la Winmarkt Ploiești, iar desenele vor rămâne expuse până la sfârșitul lunii iunie.

Juriul, format din Valter Paraschivescu, artist plastic, Dragoş Minculescu, artist plastic şi Luminiţa Avram, coordonator proiect, a acordat următoarele premii:

 

Secțiunea Alte școli 

Gimnaziu

Premiul I     BARBU ALESIA – Clasa a VIII-a, Colegiul Naţional “I.L.Caragiale” Ploieşti;

Premiul II   VICOL COSMIN VALENTIN – Clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

ION ANA MARIA – Clasa a V-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

Premiul III  DOBRICĂ IOANA , Clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

Mențiune  NEACŞU GABRIELA REBECA – Clasa a V-a, Şcoala Gimnazială

“Rareş  Vodă” Ploieşti;

TABUNCICOV MARIA – Clasa a VI-a, Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil”;

UDROIU NICOLA – Clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil”.

 

LICEU

 

Premiul I     IRIMIEA IOANA – Clasa a XII-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet” Ploieşti;

CONSTANTINESCU MARIA TEODORA – Clasa a X-a, Colegiul Naţional “I.L.Caragiale” Ploieşti;

 

Premiul II   SOROIU NICOLA CRISTINA – Clasa a X-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet” Ploieşti;

Premiul III – nu s-a acordat

Mențiune DUMITRU  ALEXANDRA – Clasa a XII-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet”, Ploiești

STAN  FLORIN- Clasa a XII-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet”, Ploieşti.

 

Secțiunea Colegiul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti   

 

GIMNAZIU 

 

Premiul I     – STOICESCU SARA, clasa a VII-a;

– COSTACHE TAVITA MARIA, clasa a VII-a;

Premiul II   BERTEANU ANDREI – clasa a VII-a;

BREBU IULIA – clasa a V-a;

Premiul III – BÂRLĂ GABRIELA, clasa a VII-a;

– STANCU ALEXANDRA, clasa a VII-a;

Mențiune     COSMA MARIUS, cl. a V-a;

CORCIU ANA, cl. a VII-a;

NIŢĂ MATEI, cl. a VII-a;

STOICESCU SARA, cl. a VII-a;

ŞTUCAN DARIA, cl. a V-a;

ANTON ELIANA, cl. a V-a.

 

LICEU

 

Premiul I     SIMA OANA GABRIELA, clasa a XI-a;

COSTACHE CLAUDIU,    clasa a XI-a;

Premiul II   COARNĂ CRISTINA CLAUDIA, cl a IX-a;

STĂNESCU IOANA, cl a IX-a;

Premiul III – DUMITRESCU FABIANA,  cl a IX-a;

ZAHIU ANTONIA cl a X-a;

Mențiune   – POPESCU IOANA,  cl a IX-a;

– TUDOR ADELINA, cl a X-a.

 

Check Also

Despre minuni de Crăciun, unelte ale Domnului şi oameni minunaţi

Nu sunt o persoană religioasă, dar vă spun cu mâna pe inimă: de Crăciun se …

Patriotismul de la raft. Află câți români caută în magazine produsele românești în locul celor din import!

Un studiu MKOR a evidențiat faptul că 82% dintre români cumpără frecvent produse de larg …

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com