Home / Actualitate / ATLEȚII DE LA CSS PLOIEȘTI, 17 MEDALII LA „CUPA DE IARNĂ”

ATLEȚII DE LA CSS PLOIEȘTI, 17 MEDALII LA „CUPA DE IARNĂ”

În zilele de 15 și 16 decembrie a.c. s-a desfășurat în Sala de Atletism din orașul Bacău, Concursul Național „Cupa  de Iarnă” pentru categoriile Copii  1,2 și 3

La concurs au participat  462 de sportivi (256 fete și 206 băieți)  de la 36 cluburi sportive din țară.

După ce în urmă cu o săptămână, juniorii obținuseră 18 medalii tot la Bacău, micuții atleți de la CSS Ploiești pregătiți de profesorii Maria Andrei și Florin Andrei, au reușit să repete performanța juniorilor, obținând  17 medalii (6 aur, 6 argint, 5 bronz) după cum urmează:

Copii cat.1

Ștafeta 4 x 200 m băieți – medalie de argint 1.54.38 min.  în componența Andrei Blănaru, Gabriel Boboc, Anton Răzvan, Teodor Marin ;

Ștafeta 4 x 200 m fete – medalie de argint -2.00.96 min., în componența Adina Moldoveanu, Laura Manolescu, Lorena Gherman, Rossana Ristulescu ;

Andrei Blănaru – medalie de bronz la 200 m -27.85 sec.

    Copii  cat.2

Ștafeta 4 x 100 m băieți – medalie de aur – 60.04 sec.,  în componența Teodor

Datcu, Valentin Șerbănoiu, Luca Moisoiu, Andrei Zincă ;

Luca Moisoiu – medalie de  argint la 200 m -30.16 sec.;

Andrei  Zincă – medalie de argint la 600 m – 1.54.73 min.;

Valentin Șerbănoiu – medalie de bronz la 600 m – 1.55.92 min.

Copii  cat. 3

Elena Hekter – medalie de aur la 50 m7.66 sec. ;

Ayan  Gudi – medalie de aur la 50 m – 7.64 sec.;

Rebeca Toader  – medalie de aur  la 200 m  -32.67 sec.

Ștafeta   4 x 50 m fete – medalie de aur –31.68 sec., în componența  Delia Blănaru,

Elena Hekter, Sara Prunoiu, Rebeca Toader ;

Ștafeta   4 x 50 m băieți – medalie de aur –32.70 sec., în componența Cristian Creangă ,Ștefan Moisoiu, Denis Simion, Ayan Gudi ;

Ayan Gudi – medalie de argint la 200 m – 31.82 sec.;

Sara Prunoiu – medalie de argint la 200 m – 33.13 sec.;

Rebeca Toader – medalie de bronz la 50 m  – 7.95 sec.;

Cristian Creangă – medalie de bonz la 50 m -7.89 sec.,  medalie de bronz la 200 m – 32.12 sec.

În apropierea podiumului s-au mai aflat Rossana Ristulescu – locul 4 la 200 m, Teodor Datcu –locul 4 la 50 m, Sara Prunoiu –locul 4 la 50 m, Teodor Marin – locul 4 la 200 m și locul 5 la 800 m, Lorena Gherman –locul 5 la 60 m, Andrei Zincă –locul 5 la 200 m, Delia Blănaru – locul 5 la 200 m.

Check Also

Conferintele BookLand Evolution

Viitorul aparține tinerilor   Joi, 21 Martie, Conferinţele BookLand Evolution (ediția a 6a) revin la …

Roboții Modulab la European Robotics Forum

Laboratorul de design și tehnologie Modulab, cu o experiență de peste 10 ani în inovații …

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com