Home / Actualitate / ATLEȚII DE LA CSS PLOIEȘTI , 42 DE MEDALII LA CUPA MARIUS PETRESCU – CĂLĂRAȘI

ATLEȚII DE LA CSS PLOIEȘTI , 42 DE MEDALII LA CUPA MARIUS PETRESCU – CĂLĂRAȘI

În data de 20.10.2018 , s-a desfășurat pe stadionul “Dunărea” din Călărași, ediția a  XX –a  a Cupei Memorialul “Marius Petrescu”.         

Au participat  246 de sportivi de la 14 cluburi din țară  CSS Călărași, CSM Călărași, CSS Slobozia, CSM Slobozia, Axiopolis Cernavodă, CSS 4 București,  CSS 6 București, Rapid București, Armada București, CSM București, Dinamo – Iacris București, CSS Medgidia, Venus Amara,  CSS Ploiești.

Atleții de la CSS Ploiești , pregătiți de profesorii Maria Andrei și Florin Andrei, s-au prezentat cu 56 de atleți la start,  reușind să obțină 42 de medalii ( 13 aur ,  16 argint, 13 bronz), astfel:

Categoria Copii 4 fete  

  Medea Simion-  medalie de aur  la 40 m

Categoria   copii 4 baieti 

   Ștefan Moisoiu – medalie de argint la 40 m

Categoria Copii 3 fete 

                                                                                                                               Rebeca Toader –  2 medalii de aur la 50 m și la la 300 m                                              Sara Prunoiu – 2  medalii de bronz la 50 m și  la 300 m                                                Delia Blănaru – medalie de argint la 300 m

Categoria Copii 3 băieți

   Ayan Gudi – medalie de aur la 50 m și medalie de bronz la 300 m m                          Cristian Creangă – 2 medalii de argint la 50 m și la 300 m

Categoria Copii 2 fete                                                                                                   Alexandra Chirică – medalie de bronz la 500 m

Categoria Copii 2 băieți   

 Andrei  Zincă – medalie de aur la 500 m                                                                       David Radu – medalie de argint la 50 m                                                                         Luca Moisoiu – medalie de argint la 500 m                                                                   Valentin Șerbănoiu – medalie de bronz la 500 m

Categoria Copii 1 fete                                                                                                  Rossana Ristulescu – medalie de aur la 600 m și medalie de bronz la 80 m                  Lorena Gherman – medalie de argint la 80 m                                                                Adina Moldoveanu – medalie de argint la 600 m

Categoria Copii 1 băieți                                                                                               Teodor Marin – medalie de aur la 600 m                                                                       Andrei  Blănaru – medalie de argint la 600 m

Categoria Junioare 3                                                                                                   Alexandra Teodoru – medalie de argint la 80 m                                                             Denisa Pavel – medalie de argint la 800 m                                                                     Alexandru Daria – medalie de bronz la 80 m

Categoria Juniori 3                                                                                                       Andrei Niculiță – medalie de aur la lungime și medalie de argint la 80 m                     Andrei Toma – medalie de aur la 800 m                                                                         Ruben Chivi – medalie de argint la 800 m                                                                     David Gudi  – medalie de bronz la 80 m

Categoria Junioare 2                                                                                                    Raluca Baicu – medalie de aur la 80 m, medalie de argint la 800 m

Categoria Juniori  2                                                                                                      Florin Nica – 2  medalii de aur la 80 m și lungime                                                          Nicolae Olteanu – medalie de aur la 80 m și medalie de bronz la 800 m                      Eduard  Chivi – medalie de aur la 800 m și medalie de bronz la 80 m                          Andrei  Florea – medalie de argint la 80 m și medalie de bronz la lungime

Categoria juniori 1                                                                                                      Ovidiu Stanciu – 2 medalii de argint la 80 m și  la 800 m                                              Alexandru  Manolescu – 2 medalii de bronz la 80 m și medalie de bronz la 800 m

În clasamentul general, CSS Ploiești a  câștigat   pentru al 10 –lea an consecutiv, locul  I  cu 97 puncte , locul II a fost ocupat de către echipa Rapid București cu 38 puncte  iar locul III de Dinamo – Iacris București cu 31 puncte.

Check Also

Olimpiada națională la disciplinele din aria curriculară “Tehnologii”,

Primăria Municipiului Ploiești și Liceul Tehnologic  „Elie Radu” Ploiești organizează, în perioada 22- 26 aprilie …

„Plantăm fapte bune în România”

„Plantăm fapte bune în România” a încheiat cel mai reușit sezon de împădurire din istoria …

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com