Home / Sport / Goluri și scandaluri

Goluri și scandaluri

Petrolul ocupă primul loc în clasament dar și în ierarhia golgheterilor. Sergiu Arnăutu a reușit o “triplă” la Aninoasa, prima pentru el în acest sezon, grație căreia s-a desprins în clasamentul celor mai buni marcatori. Vârful petrolist are 13 goluri fiind urmat de Dani Cărjan, un alt jucător al petrolist, cu 10 goluri. Numai că acesta le-a marcat pe toate pe când evolua la Domnești. A fost cel mai clar succes al lupilor din acest sezon. La care a contribuit un alt atacant, Lambru, autorul unei ”duble” reușită în mai puțin de o repriză. Seria ofensivei galben-albastre a fost deschisă de fundașul Mihai Velisar, gol în startul partidei, și continuată de Alex Ciocălteu. Un 7-1 care îi face pe fotbaliștii Petrolului să fie mult mai optimiști pentru jocurile următoare. Meciul a fost întrerupt zece minute după ce forțele de ordine au dat cu gaze lacrimogene spre unii suporteri petroliști cu care erau în conflict fără a se ține cont că în zonă erau femei și copiii. Președintele Cristi Vlad a încercat să aplaneze conflictul dar fără succes. Incidentele au pornit chiar înainte de startul partidei din cauza unui control corporal. Petrolul va juca etapa următoare, pe teren propriu, cu CS Tunari.